Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Психолог

ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці»

Гаджук Ольга Євгеніївна

cat9

В нашому суспільстві, де психологічна наука тільки починає набувати популярності, багато людей все ще з нерозумінням сприймають слово «психолог» і те чим займається власне наука психологія. А коли про щось недостатньо інформації – то сили набувають всілякі можливі здогади і часто це породжує різні страхи. Найбільший страх який може лякати – це страх невідомого: ми боїмося того чого не знаємо, не розуміємо.

y  Часто звернутися за допомогою до психолога заважає страх почути страшний діагноз. Але психолог – не лікар. Лікар – це психіатр.

Психіатр - це спеціаліст в області діагностики і лікування психічних розладів (захворювань). Використовує переважно медикаментозні методи лікування, а також різні види психотерапії. Працює з людьми психічно хворими, які мають серйозні відхилення в психіці і являються його пацієнтами.

Психолог – це спеціаліст, який отримав психологічну освіту. Психологічна освіта – не є медичною, а тому психолог (на відміну від психіатра) не має права ставити діагнози і виписувати ліки. Область застосування його знань – психологічне консультування здорових людей, які являються його клієнтами.

y  Звернення за допомогою до психолога – не являється ні показником слабкості, ні знаком психічної хвороби. Психологи працюють із здоровими людьми і час від часу кожен з нас потребує підтримки і допомоги зі сторони. Впевненість в собі – це здатність як надавати допомогу тоді, коли можеш допомогти, так і просити про неї тоді, коли самому це не під силу.

В нашій культурі ще не прижилась традиція звернення до психолога. Замість цього, прийнято приходити за допомогою до друзів або заливати проблеми алкоголем. Нерідко можна почути «Що я псих, щоб до психолога ходити?»

Але, що робити якщо друзів немає поряд, а алкоголь вже не допомагає втекти від проблеми?.. – Вибір завжди за людиною.

y     Психологи не дають порад і не вирішують за людину її проблем.

Поради можна отримати де завгодно. Але порада дається із позиції людини, яка радить і, як правило, в ній звучить фраза «Я б на твоєму місці…». Тільки це добре для того хто радить, і саме ця людина має все необхідне (здібності, можливості, риси характеру, матеріальні цінності тощо) щоб втілити свою пораду у життя. У того ж хто слухає пораду всього цього може не бути.

А тому лише сама людина знає, що для неї є найкращим виходом. Психолог лише намагається допомогти людині знайти в собі самій цей вихід, побачити його і усвідомити.

Ймовірність вирішення проблеми з допомогою психолога залежить як від рівня підготовки психолога, так і від самого клієнта, а саме: від усвідомлення своєї відповідальності за те, що відбувається; від готовності працювати над проблемою і над собою; від ступеня щирості і відкритості перед психологом.